niedziela, 14 sierpnia 2011

Pants not for aunts

Tego Pana już znacie, pisałam o nim jakiś czas temu w tym poście. Jego projekty naprawdę mnie zachwyciły, były najciekawszym punktem pokazów w Centralnym Basenie Artystycznym. Sami zresztą przyznajcie czy to nie prosty i genialny w tej prostocie pomysł skupić się na jednym wybranym elemencie garderoby i po prostu go doskonalić i zmieniać? Według mnie Madox znajdzie na polskim rynku mody swoją niszę(być może okaże się całkiem pokaźna) i już niedługo przeczytacie o nim w Elle czy InStyle`u. Jednak na razie tylko u mnie możecie przeczytać wywiad, który przeprowadziłam z Damianem Nowackim. Myślę, że to co powiedział oddaje zarówno jego wielką pasję jak i pomysły na własną markę. Dodam jeszcze tylko, że ubrania spod szyldu Madox Design będzie można niedługo nabyć na stronie odprojektanta.pl a już od września rusza jego własna strona. To tyle, miłego czytania!

1. Twoja kolekcja składa się głównie ze spodni i muszek, dlaczego wybrałeś akurat te dwa elementy garderoby? 
Odkąd tylko zacząłem, interesować się projektowaniem, to zawsze najbardziej interesowały mnie spodnie, na nie miałem najwięcej pomysłów i uważam, że właśnie fajne spodnie jest najtrudniej dostać; t-shirtów, bluz, koszul nie brakuje, gorzej ze spodniami. Muszki wyszły przypadkiem, sam za często ich nie noszę, ale je uwielbiam, są ciekawym dodatkiem do naszej garderoby i jak się okazuje, mogę je również nosić dziewczyny, nie koniecznie na szyi.
2. Skąd i kiedy w ogóle wzięło się w Tobie zainteresowanie modą?
Modą interesowałem się odkąd tylko pamiętam, chyba się z tym urodziłem, mam to po prostu po mamie, kocham to .
3. Twoje spodnie projektowane są w duchu unisex - podobne modele występują w wersji męskiej i damskiej. Co sądzisz o tego typu ubraniach, mają szanse stać się hitem? 
Przyznam, że początkowo spodnie miały być tylko wersja męska, ale z czasem presja niektórych osób sprawiła, że zacząłem je robić w mniejszych rozmiarach. Unisex nie jest na pewno czymś nowym, ale osobiście rzadko miałem do czynienia z ubraniami w takim wydaniu, ale jestem przekonany, że to się super przyjmie, tym bardziej, że to że chłopak ma takie same spodnie jak dziewczyna i odwrotnie, już dawno wstydliwe nie jest.
4. Jak sądzisz, czy łatwo jest w Polsce młodym projektantom dotrzeć do masowego odbiorcy, czy w ogóle mają szanse stać się popularni na równi z sieciówkami?
Łatwo na pewno nie jest, ale ja tego raczej nie potrzebuję, wole być ich przeciwieństwem; z drugiej strony chcę być jednak bardziej dostępny dla młodych ludzi, niż w tej chwili niektórzy projektanci.
5. Wiem, że sam często nosisz swoje projekty - z czym zwykle je zestawiasz? 
Najczęściej zakładam to do basic-ów, lubię się wyróżniać, ale bez zbędnej przesady, często same spodnie wystarczą, aby zwrócić na siebie uwagę i do tego wyglądać super, a o to przecież chodzi.  
6. Jakie plany na przyszłość ma Madox - czy możemy spodziewać się czegoś innego poza spodniami i muchami? 
Oczywiście, troszkę cierpliwości, trzymania kciuków, a pozytywnie zaskoczę jeszcze nie raz!

 
źródło: prywatne zdjęcia Damiana i facebookowy profil Madox Design

4 komentarze:

 1. spodnie z obniżonym krokiem były modne już kilka sezonów temu, proponuje coś urozmaicić:) poza tym strasznie zaburzają proporcje te kieszenie i naszycia.

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie jest "mój krój", ale znam i lubię :) Rzeczywiście ciekawa alternatywa a spodni w sklepach "jak na lekarstwo". Dodatkowy plus za to, że fajnie wyglądają jako model unisex, bo często takie rzeczy po prostu źle leżą (albo na kobiecie albo na mężczyźnie...a czasem nawet na obojgu), a tutaj miła odmiana. Na pewno będę obserwowac ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sie czuje za stara na takie portki ale sadze, ze to fajna alternatywa dla wszechobecnej 'sieciowkowej mody' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też czuję się za stara na taki fason, a poza tym wyglądam w takich spodniach wyjątkowo źle. Wydaje m i się, że tylko wysocy i naprawdę szczupli mogą w nich zawojować niejeden miejski deptak. Z drugiej strony jednak wersja z 5 zdjęcia przykuła moją uwagę na dłużej:) Fajne.

  OdpowiedzUsuń