niedziela, 2 września 2012

Stella McCartney for Adidas

Są takie kolekcje do których się wraca i są tacy projektanci, których poczynania zawsze będzie się śledzić. U mnie na takiej liście znajduje się Stella McCartney. Chyba nawet mogłabym zaryzykować stwierdzenie, że od jakiegoś czasu to moja ulubiona projektantka. W niesamowity sposób łączy casualowy i luźny charakter krojów z ciekawymi materiałami i niesamowitymi deseniami(pamiętacie jej ,,owocową'' kolekcję?:) Jak pewnie większość z Was już wie, zdolna angielka od wielu lat projektuje specjalne linie dla Adidasa. Są to oczywiście sportowe ubrania, często przeznaczone np. do jogi, którą Stella namiętnie uprawa, ale ich kolory i sposób uszycia wskazują na to, że powstały pod okiem absolwentki Central Saint Martins. Nie każdemu taki styl odpowiada i nie każdy się w nim odnajduje - jakoś nie mogę sobie wyobrazić ubranej w ten sposób Taylor Tomasi Hill - jednak miłośniczkom wygody i sportowego luzu na pewno przypadną do gustu. Do mnie przemawiają najbardziej w połączeniach z bardziej eleganckimi rzeczami - dresy i marynarka czy sportowe szorty i botki to moim zdaniem zestawienia idealne. A jak Wam podoba się najnowsza kolekcja Stelli McCartney dla Adidasa?


źródło: www.zeberka.pl

2 komentarze:

  1. Mam wrażenie, że wyjątkowo mocno sportowa ta kolekcja! Wiem, że to dla Adidasa, ale wydaje mi się, że poprzednie nie były aż tak bardzo sportowe. Może to kwestia zdjęć, osadzenia w pewnej scenografii? Pamiętam ubrania sprzed kilku lat, było tam sporo rzeczy o dość neutralnym charakterze - powiedziałabym, że po prostu miejskim, niekoniecznie sportowym.:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. rzeczywiście, masz rację, kiedyś były po prostu miejskie - dużo było elementów sportowych, ale ciągle były to ubrania raczej do noszenia niż do uprawiania sportu:)

      Usuń